HomePoliticsZměna prezidenta advokátní komory: Utudjian nahrazuje Wolffa

Změna prezidenta advokátní komory: Utudjian nahrazuje Wolffa

Utudjian tak bude zastupovat více než 6900 právníků a 2300 učňů. Pomáhají mu tři „neřesti“: Korutany Bernhard Fink a dva vídeňští právníci Marcella Prunbauer-Glaserová i Pere Černochovposledních devět, místo Utudjian.

kritiků a kritiků

Za jedenáct let v čele advokátní komory se Wolff několikrát veřejně vyjádřil, když viděl, že jsou ohrožena základní práva a svobody. “My právníci jsme si udělali jméno jako kritici a varovníci před všemi tendencemi podkopávat tento právní stát. Je nám nasloucháno a bráno se nám vážně a můžeme být na to hrdí,” řekl při odchodu.

ÖRAK se etabloval jako klíčový pilíř soudní politiky. Obtížné ekonomické časy by vyžadovaly silné ekonomické zaměření. Jeho nástupce také vyniká svou ekonomickou odborností, řekl Wolff, který byl aklamací jmenován čestným prezidentem.

Nové impulsy

Nový prezident uznal, že díky Wolffovi jsou nyní právníci „výborně umístěni“, aby pomohli utvářet budoucnost právního státu v Rakousku a Evropě. Pokusí se pokračovat v nastoupené cestě, s novými impulsy. “Zachování a rozšíření právního státu zůstává nejnaléhavějším úkolem právní profese,” řekl Utudjian.

Je pátým prezidentem ve 48leté historii zastřešující právní organizace. Jeho předchůdci byli Walter Schuppich (1974-1993), Klaus Hoffmann (1993-2002), Gerhard Benn-Ibler (2002-2011) a Rupert Wolff (2011-2022). Utudjian působí jako advokát ve Vídni od roku 1993 a řadu let je členem výboru vídeňské advokátní komory. V letech 2011 až 2022 byl místopředsedou Rakouské advokátní komory a od roku 2021 je také místopředsedou Rakouské spolkové konference svobodných povolání.

Čeká na znovuzvolení v roce 2023: protože Wolff odešel do důchodu rok před koncem svého čtvrtého (tříletého) funkčního období. Utudjian a nová místopředsedkyně Černochová byli původně zvoleni pouze na toto roční období.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe