HomePoliticsVolby v Tyrolsku: FPÖ vsází místo koalice pracovní dohodu

Volby v Tyrolsku: FPÖ vsází místo koalice pracovní dohodu

Nejvyšší kandidát tyrolské FPÖ Markus Abwerzger si umí pro příští volební období představit odklon od „tuhých koalic“. V případě koalice dvou stran by podle něj mohly být uzavřeny další „pracovní dohody“ s opozičními stranami. Pokud by dvoukoalice nebyla možná, mohly by se na některých bodech dohodnout tři strany; zbytek jde do “koaličního volného prostoru”.

Šlo by o “upgrade” tyrolského zemského parlamentu, řekl Abwerzger v pondělí na tiskové konferenci v Innsbrucku. Znovu zdůraznil, že pokud FPÖ překročí “20 procent a stane se druhou nejsilnější stranou”, “neobklopíme se”. “Pokud dosáhneme nejlepšího výsledku v historii, a to je možné, pak si nemyslím, že musím v neděli zvednout telefon, prostě ho musím zvednout,” řekl.

“Není to velká překážka” s viceprezidentem

“Vylučovací politika” lídra ÖVP Antona Mattle “kolabuje”, řekl Abwerzger s odkazem na státního tajemníka ÖVP Floriana Turského, který minulý pátek řekl, že nechce zasahovat do koaličních preferencí státostrany. “Prohlášení, které nebylo učiněno, je také prohlášení,” řekl Abwerzger a popsal Turského jako “dobrého muže.” Mattle odmítl koalici s FPÖ. Předseda státostrany FPÖ také zdůraznil, že – kromě otázky transparentnosti – neexistuje s Lidovou stranou “žádná velká překážka” v podstatných otázkách. Volební programy ÖVP a FPÖ jsou “podobné”, řekl Abwerzger.

“protiinflační hrnec”

Kampaň High Tyrolean Blue také představila „vládní program“ FPÖ – jak to strana nazývá – na prvních sto dní, kdy by měl být Abwerzger guvernérem nebo členem vlády. Vytvoření „protiinflačního a energetického hrnce“ je pro něj nesmlouvatelné s tím, že dodatečné příjmy z Tiwagu budou vypláceny obyvatelům. Kromě toho chce realizovat „fotovoltaickou a hydroelektrickou ofenzívu“ a úpravu tyrolského komunálního zákoníku. Hlasování občanů by se mělo usnadnit: „Potřebujeme více demokracie v komunitách“, byl přesvědčen Abwerzger. Zcela nezbytná je pro něj také úprava tyrolského zákona o myslivosti pro usnadnění odstřelu vlků a léčebné ofenzívy.

Abwerzger také oznámil, že k vyřešení dopravního problému v Tyrolsku budou zapotřebí spojenci. Pokud by se stal členem budoucí zemské vlády, jeho první návštěvy by ho zavedly do Mnichova, Bolzana, Trenta a Říma. To vysílá „jasný signál Bruselu“. Na konci prosince by také svolal zvláštní státní zákonodárný sbor, aby provedl „svržení hotovosti“ a vydal nový rozpočet na rok 2023.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe