HomePoliticsTyrolské volby: mladý strážce za Antonem Mattlem

Tyrolské volby: mladý strážce za Antonem Mattlem

Anton Mattel chce zůstat I když ÖVP v neděli klesá pod 30 procent. Alespoň se to tak říká. I když nikdo nechce Oberlanderovi, který byl do čela strany zvolen teprve v červenci se ziskem 98,9 procenta hlasů, bodnout, někteří vysocí úředníci vidí, že je nemožné udržet si tento výsledek ve vedení.

Všem je však jasné, že vzpoura v otevřeném paláci by mohla stranu uvrhnout do chaosu. V pozadí již probíhají první rozhovory, aby se tomu zabránilo. Mattlův nejlepší trumf: Neexistuje žádná zřejmá alternativa k němu. A pokud má zvládnout 34, 35 nebo i více procent, tak nebude potřebovat ani to, říkají to i ti, kteří by mohli vstoupit do hry o jeho nástupce.

Černý tým

prezident Hospodářské komory Christopher Walser (47) je jednou z takových potenciálních alternativ. Byl dvakrát během jednoho roku vyloučen viceguvernérem Günther Platter:

Jednou v roce 2021, když Walser prohrál v průběhu změny vlády a Mattle byl přes noc protlačen Platterem jako nový ekonomický poradce. Platter znovu přes noc dosadil Mattlea jako svého nástupce letos v létě. Walser se znovu podíval skrz prsty.

Dva další VP, ještě mladší, postupují zvláštní rychlostí. Hoteliér a poslanec zemského parlamentu Mario Gerber – 41 let a jako Walser Wirtschaftsbündler – upozornil na úřad rady pro cestovní ruch.

Budoucí šéf AAB Dominik Mainusch mají prý také ambice na úřad vlády. Ve věku 31 let by pro starostu Zillertalu přišla první řada pravděpodobně příliš brzy, jako se to stalo Gerberovi. A bez farmářského spolku stejně v Tyrolské lidové straně nic nefunguje.

Jeho šéfem je LH Vice Josef Geisler – Platterův důvěrník. Ta se ale v poslední době dostala pod masivní politický tlak předsedy Sněmovny zemědělství Josef Hechenberger (47), který však sám jakékoliv ambice vystoupat na vrchol popírá.

Aktivity nového státního tajemníka jsou vnitřně sledovány s podezřením Florián Turský (34), až do svého povýšení na ředitele kanceláře Platter. V Tyrolsku se prý vyskytuje v překvapivém množství akcí.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe