HomeCulture"Ty jsi moje matka, že?"

“Ty jsi moje matka, že?”

Při sledování své krátké historie letectví a exilu v Šanghaji vylíčila Franziska Tausigová smutek, smutek a tragédii s velkým sebepodceňováním. Možná je to židovský humor. Nebo jen velmi hluboké vídeňské hnízdo. Její jazyk byl skromný, nikdy patetický. Napsala své nenápadné vlastnosti, které jí často pomáhaly s úřady – nikdy nebyla krásná. Otec byl zvyklý na její oči a její velká ústa dělala dojem na jejího manžela. Výsledkem bylo, že se léta protrápila. hořká v Šanghaji kam tisíce Židů z celého světa uprchly a staly se komunitami diaspory. Patří mezi ně pan Wein z Floridsdorfu a pan Tisch z Brigittenau a Rudi, bývalý obuvník, který se nejen nápadně podobá Hansi Moserovi, ale umí i buzerovat stejně jako on.

V Šanghaji žilo ve 40. letech více než 3000 rakouských Židů. Je zde vídeňská subkultura, vídeňské kavárny a hostince. Přijatelné pouze pro ty, kteří si mohou ponechat své věci. U Tausigových tomu tak nebylo, Francis se musel živit sám.Aladar byl nemocný, dívka z dobré rodiny. manželka právníka Bohaté očistit a očistit a upéct jablečný štrúdl a sakertorte na podporu rodiny.Jako ghetto se to ještě zhoršilo.Franziska Tausigová zůstane navždy Vídeňankou. Vyslovovala své běžné čínské jméno „Lauser“ Laozi a v nemocnicích pro migranty. Pro nevyléčitelně nemocné dělala knedlíky se zelím a koláče Bundt.

když její manžel zemřel Zdálo se, že ztratila klid. Ottovy nápady jí pomohly.V roce 1947 se Franziska Tausigová vrátila do Vídně.

Zde její vzpomínky končí, její syn Otto doplňuje neznámý, ale působivý dovětek. Bylo to pro ni těžké, připustil.Nemohla odolat zásahům do jeho života. I když odmítla myšlenku byrokracie. Poté běžela za ředitelem divadla, aby ho přesvědčila o talentu jejího syna. Ale nakonec jí Otto někde rozuměl.

navzdory obtížnosti Ale dnes mají matka a syn společné místo. V roce 2013 náměstí ve Vídni-Widen na křižovatce Karlsgasse a Gusshausstraße. pojmenované po nich

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe