HomeLifestyleSozialmarie 2021: Vítězové pomáhají podporovatelům

Sozialmarie 2021: Vítězové pomáhají podporovatelům

Tři zakladatelé IG 24, konzultanti a aktivisté z Grazu, řekli, že byli „překvapeni“ a „naprosto potěšeni“ předáváním ceny. Simona Durišová a její dvě kolegyně z Vídně, Flavia Matei a Anna Leder.

Evropská cena za sociální inovace

„Social Marie oceňuje úspěšně realizované projekty a je pečetí kvality pro prvotřídní a efektivní sociální inovace,“ vysvětlil. Wanda Moser-Heindl, zakladatelka ceny. „Propagace a šíření příkladných projektů a podpora diskuse o sociálních inovacích jsou hlavními cíli Sozialmarie“.

Se svou první výzvou v roce 2004 a prvním oceněním v roce 2005 je Sozialmarie první cenou za sociální inovace v Evropě. Každý rok mezinárodní porota a odborník vyberou 15 vynikajících projektů a udělí jim ocenění. Kromě ekonomického uznání Sozialmarie poskytuje především veřejnou platformu pro sociálně inovativní projekty ve střední a východní Evropě. Pokrytí zahrnuje Rakousko, Maďarsko, Českou republiku, Slovensko, Chorvatsko a Slovinsko.

Advokáti radí bezdomovcům

Druhou cenu získává „Pandemická právní pomoc“ v Maďarsku. Skupina oddaných právníků našla jednoduchý způsob, jak poskytnout právní pomoc lidem bez domova a lidem v ohrožené bytové situaci. Před pandemií právníci pravidelně sedávali na budapešťských náměstích a poskytovali bezplatné právní rady. V současné době poskytují poradenství po telefonu a e-mailu.

Rostoucí nezaměstnanost způsobená pandemií a skutečnost, že dvě třetiny Maďarů nemají žádné úspory, podtrhuje, že je důležité nadále radit lidem v prekérních situacích, zejména v době krize.

“Řemeslné zpracování 4.0”

Třetí cena je za společný projekt „Made in“ Rakousko-Slovinsko-Chorvatsko. Platforma sdružuje designéry, řemeslníky, výzkumníky a kurátory z různých zemí, aby se zapojili do tvůrčího procesu. Zkoumají, dokumentují a vyvíjejí vizionářské nápady a navrhují produkty. Platforma chce vytvořit „Obchodní průmysl 4.0“.

Více o těchto a dalších oceněných a nominovaných se dozvíte zde.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe