HomePoliticsSelenskij chce pravděpodobně požadovat více zbraní od OSN

Selenskij chce pravděpodobně požadovat více zbraní od OSN

Den 209 po ruském útoku na Ukrajinu:

Kyjev se chce zaměřit na rychlý pokrok v rekultivovaných oblastech. Ve svém každodenním videoproslovu to oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinští vojáci by měli pokračovat v rychlém pohybu, měl by být rychle obnoven normální život. “Děláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili uspokojení potřeb Ukrajiny na všech úrovních: obrana, finance, ekonomika, diplomacie,” řekl Zelenskyj.

Ve středečním videoproslovu k Organizaci spojených národů také naznačil, že vyzve také k urychlení dodávek zbraní a pomoci z jiných zemí.

Válečný problém ve Valném shromáždění OSN

Ruská invaze na Ukrajinu bude pravděpodobně hlavním tématem schůzky v sídle OSN na newyorské East River, i když je nepravděpodobné, že by se tam prezidenti obou stran střetli osobně. V nepřítomnosti šéfa Kremlu Vladimira Putina bude Rusko zastupovat ministr zahraničí Sergej Lavrov, jehož projev je naplánován na sobotu. Podle zastoupení OSN mluví prezident Zelenskyj ve středu za Ukrajinu se zvláštním povolením prostřednictvím videa.

Postup do Luhanska

Mezitím ukrajinští vojáci uvedli, že postupují dále na východ na území opuštěná ruskými jednotkami. Ukrajinský gubernátor Ruskem kontrolované Luhanské oblasti Serhiy Hayday na Telegramu napsal, že ozbrojené síly znovu získaly plnou kontrolu nad luhanskou vesnicí Bilohorivka a chystají se bojovat za znovuzískání celé provincie. Bude se bojovat o každý centimetr: “Nepřítel si připravuje obranu, tak tam jen tak nevstoupíme.” Informace nebylo možné nezávisle ověřit.

Z Chersonské oblasti na jihu země hlásili ukrajinskí vojáci potopení člunu. Ruské jednotky jej využily k pokusu o přepravu vojáků a techniky přes řeku poblíž Nowé Kachovky. “Pokusy postavit pontonový most nemohly odolat ostřelování ukrajinskými silami a byly opuštěny. Člun… se stal přídavkem k okupantovým podvodním silám,” zveřejnila armáda na Facebooku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe