HomePoliticsSchallenberg před Valným shromážděním OSN obhajoval sankce vůči Rusku

Schallenberg před Valným shromážděním OSN obhajoval sankce vůči Rusku

Tohoto porušení se nedopustil „žádný stát,“ připomněl Schallenberg, ale stálý člen Rady bezpečnosti OSN, „orgán odpovědný za udržování Charty a mezinárodního míru a bezpečnosti“.

Ministr zahraničí zdůraznil, že by to „zpochybnilo základy naší bezpečnosti a stability“. “Najednou se ocitáme ve světě, kde je právní stát nahrazen právem džungle.” Takový svět představuje „zásadní hrozbu pro nás všechny, zejména pro menší země, jako je Rakousko“.

Rusko chce vyrovnat účty “bombami a bajonety”.

“Tato útočná válka proti Ukrajině zničila několik iluzí,” řekl Schallenberg: “Iluze, že bezpečnostní architektura, kterou jsme vytvořili po pádu ocelové opony, bude i nadále vyplácet dividendu míru a zaručí stabilitu a prosperitu. důvěryhodnost vzhledem k tomu, že „evropský mírový projekt by zabránil válkám na našem kontinentu a že krize a napětí lze nakonec vyřešit mírovými prostředky, prostřednictvím dialogu a diplomacie“.

Rusko chce svou neoimperialistickou bilanci vyrovnat „bombami a bajonety,“ pokračoval Schallenberg, „zaměřováním se na civilisty a pácháním zvěrstev, která lze podle mezinárodního humanitárního práva klasifikovat jako válečné zločiny“. Tyto “bomby a bajonety” by také mířily na “nejslabší země světa”, řekl ministr zahraničí. “Uvrhují je do trojité krize nedostatku potravin, energie a financí.”

Projev, ve kterém Putin ve středu oznámil částečnou mobilizaci ruského obyvatelstva, dal jasně najevo, „že tento konflikt brzy neskončí“, posteskl si ministr zahraničí. Okamžitě se ale stal bojovným: “Nesmíme upadnout do strachu, pochybností a poraženectví. Buďme neochvějní a připraveni bránit své hodnoty.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe