HomeCultureSan Sebastian: "Sparta" Ulricha Seidla bojuje o "Golden Shell"

San Sebastian: “Sparta” Ulricha Seidla bojuje o “Golden Shell”

“Zlatá mušle” bude uvedena na 70. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v San Sebastianu v sobotu večer a rakouský režisér Ulrich Seidl si se svým novým filmem “Sparta” vedl v boji o hlavní cenu dobře. Musel čelit tvrdé konkurenci. především Letos vynikají tři mladí španělští režiséři.

“Sparta” byla bezpochyby jedním z překvapení filmového festivalu. Filmový festival v Torontu snímek stáhl ze seznamu kvůli obvinění Seidla v souvislosti se střelbou s dětmi. A hamburský filmový festival pozastavil ve světové premiéře v neděli předávání Ceny Douglase Sirka rakouským filmařům („Psí dny“). „Sparta“ nakonec přesvědčila veřejnost i tisk. Řekl to ředitel festivalu Jose Luis Rebordinos mohlo by být. Seidlův “nejlepší film”

Seidlovo Rimini „Bratrské dílo“ je chytrým, syrovým a ponurým odrazem uzamčené a rozpadající se existence. Film je klidnější. empatičtější a méně provokativní, než se očekávalo Je to nešokující film a důkladně se zabývá problematikou sexuálního zneužívání dětí. Žádné explicitní scény To, co nelze prezentovat, se děje pouze v hlavě hlavního hrdiny.

Jeho největší konkurent v soutěži „Zlatá mušle“ pocházel ze Španělska v Miguelově prvním celovečerním filmu. Gurria’s “Zuro” Elena a Ivan čelí nové kapitole svého života. Z hlavního města Barcelony odešli na katalánský venkov. Tam, kde převzali korkové dubové háje, se Gurrea vypořádal s konfliktem mezi městem a venkovem. Měkká a jemná touha a realita a konflikty s genderovými rolemi

Mezitím se v “La Maternal” Pilar Palomero ptá, jaké to bylo být matkou, když jste byla dítě. Na cestě k soucitnému a srdcervoucímu rodičovství teenagera Fernando Franco naopak v „La consagración de la primeravera“ osvětluje práva lidí s postižením na lásku a sex.

Ale „The Wonder“ od Sebastiana Leila, provokativní kolumbijské sociální drama Laury Mora „The Kings of the World“ a kultovní temný film „Great Yarmouth“ od Portugalce Marca Martinse o marném vykořisťování. Může se jednat i o humanitu portugalských migrujících pracovníků v Anglii. .

Festivalová porota bude mít na výběr z mnoha možností. “Nejlepší výkon” udělený všem pohlavím Rakouský herec Georg Friedrich, který hrál Ewalda ve Spartě, je velkým kandidátem na Stříbrnou skořápku, ale má silnou ženskou konkurenci ve Velkém Yarmouthu Beatrice Bartarda. Mafiánská „Recruiting Agency“ Vicky Luengo věřila ve svou roli Eleny v „Suro“ a v San Sebastianu se pravděpodobně zrodí nová hvězda po boku Carly Quilez z „La Maternal“.

Režisérka Pilar Palomero objevila 14letou amatérskou umělkyni během pandemie Corona, když si její taneční rutina na TikTok Quilez získala srdce všech svou emocionální jízdou na horské dráze. Nikdo by nevěřil, že tento talent nikdy nestál před kamerou.

V seriálu “Perly”, “Best of” nadcházejícího filmového festivalu, se Rakušanka Marie Kreutzer mohla jen stěží potvrdit svým novým Sisi filmem “Kursáž”. Nejoblíbenější cenou publika v této kategorii v hodnotě 50 000 eur je „Argentina 1985“.

Politický thriller Santiaga Mitre je jedním z nejuznávanějších festivalů v San Sebastianu. Je o tvrdém odsouzení a kontroverzi krvavé junty v Argentině. Režisér Mitre představuje nejdůležitější proces v historii Argentiny jako strhující a zároveň strhující právnický thriller. Nechte charismatického vůdce Ricarda Darina předvést všechny své schopnosti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe