HomeCulturePrávní zástupce pro rozhlasové a televizní vysílání Lehofer: Kritéria osvobození pro nadační...

Právní zástupce pro rozhlasové a televizní vysílání Lehofer: Kritéria osvobození pro nadační radu ORF nestačí

Paralelní aktivity Petry Stolby jako členky výboru ORF a hlavního ministra Othmara Karase (ÖVP), prvního místopředsedy Evropského parlamentu, jsou V rozhovoru pro agenturu APA to poznamenal advokát Hans Peter Lehofer.Opozice minulý týden identifikovala mezery v zákoně, Lehofer dospěl ke stejnému závěru. Možná se zapomnělo na zaměstnance Kabinetu EU, což není největší problém Rady Nadace ORF.

V roce 2001 byli z funkce v představenstvu ORF osvobozeni členové obecného zastupitelského sboru – zastupitelstva obce, zemského parlamentu, národního shromáždění. Přibylo to v roce 2010, ale kabinet členů Evropského parlamentu to nevzal v potaz, protože jsou na národní úrovni,“ řekl Lehofer, proč tomu tak je, nic nenasvědčuje. “O žádné strategické jsem neuvažoval, mohlo se na to zapomenout,” řekl právník vysílání.

obtížné zónování

Ustanovení v zákoně ORF upravující neslučitelnost některých funkcí s činnostmi správní rady slouží Nadace ORF k zajištění bezplatného vysílání, jak vyžaduje ústavní zákon. Někteří lidé mají velký politický vliv. Ačkoli nebyla Stolba politicky aktivní, byla činnost Stolby v Evropském parlamentu administrativní a nikoli politického charakteru – jak sama popisuje – nemohl posoudit. ale i v Rakousku obecně Zaměstnanci parlamentu budou mít nárok na členství v nadačním výboru. “Například Pokud někdo pracuje v legislativní oblasti Kongresu Měli by být členy správní rady Nadace ORF.“

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe