HomePoliticsPoslanci ÖVP zahajují pracovní rok poutí

Poslanci ÖVP zahajují pracovní rok poutí

Poslanecký klub ÖVP zahájil v pondělí pracovní rok poutí na Sonntagberg. Po loňské pouti do Mariazellu je to podruhé, co poslanci v čele s předsedou klubu Augustem Wögingerem a předsedou Národní rady Wolfgangem Sobotkou cestují nejprve autobusem a poté ze St. Leonhard am Wald (okres Waidhofen/Ybbs) jako pěší poutníci. Generální sekretář biskupské konference Peter Schipka se opět ujal duchovního doprovodu 45 zúčastněných představitelů Národní a Federální rady.

Jde o „přípravu na podzimní práci v parlamentu v těžkých a náročných časech,“ vysvětlil Wöginger Kathpress důvody pouti. Politici se snaží lidem pomáhat, a tak jsou během pouti prezentovány „požadavky a obavy obyvatel“ – zejména „cena a inflace, strach z války, nadcházející zima a energie krize“.

Podle prezidenta klubu nebylo k účasti na pouti potřeba žádné zvláštní přemlouvání. “Poslanci tam chodí rádi, i z přesvědčení. Často jsou hluboce zakořeněni ve svých farnostech osobně i soukromě.”

Nevěřte jen v soukromé věci

Při bohoslužbě v cíli pouti Schipka ve svém kázání poděkoval všem, kteří „nejen veřejně mluví o křesťanských hodnotách, ale jejichž osobní život je utvářen vírou“. Náboženská víra křesťanského politika je něco „vysoce osobního“, nikoli však soukromou záležitostí, ale „zdrojem působení na veřejnosti“ a tedy i „částí veřejnosti“, která je schopna změny. “Kde by byla naše společnost, kdyby politici křesťanského přesvědčení nezačali pracovat ve společenství evropských zemí?”řekla Shipka.

“Jak mluvím o ostatních?”

Kromě toho se duchovní věnoval ožehavé otázce „vyváženého vztahu mezi veřejným a soukromým“. Aby bylo možné uspokojit všeobecnou touhu po transparentnosti, neměl by být celý život veřejné osobnosti – „dokonce až po soukromé textové zprávy a e-maily“ – tažen do očí veřejnosti. Politici si však musí položit otázku: “Jak mluvím o ostatních, možná i o přátelích strany? Jak vypadají kompromisy, které sjednávám: jsou to špatné obchody pro můj osobní prospěch nebo odpovědný a proveditelný přístup “Jaké metody Abych dosáhl svých politických cílů, musím použít: bránili by se hodnocení druhých, nebo jsem vždy svým vlastním bližním?” řekl generální tajemník biskupské konference v kostele Sonntagberg.

Za vzor „správné rovnováhy“ mezi soukromým a veřejným životem označil Schipka královnu Alžbětu II., jejíž pohřeb se v pondělí konal ve stejnou dobu v londýnském Westminsterském opatství. To „jednalo v soukromém sektoru, jako by to bylo také zveřejněno“. Rozhodujícím faktorem pro tento přístup je „učinit veřejnou představivost měřítkem mých soukromých činů“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe