HomePoliticsNehammer kritizuje Putinovu politiku plynu, Van der Bellen zajišťuje kazašskou ropu

Nehammer kritizuje Putinovu politiku plynu, Van der Bellen zajišťuje kazašskou ropu

“Náš svět je ve vážném nebezpečí,” řekl generální tajemník OSN Antonio Guterres, když v úterý zahájil v New Yorku 77. Valné shromáždění Organizace spojených národů. Jako by svět již dostatečně nebojoval s následky klimatických změn, hladu a chudoby, ruský útok na Ukrajinu vyslal další „šokové vlny“ do celého světa, uvedl šéf zahraniční politiky EU. Joseph Borrell.

Výjimka pro Zelenského

Do New Yorku odcestovalo asi 150 hlav států a vlád. Jedinou osobou oprávněnou učinit své prohlášení prostřednictvím videa je prezident Ukrajiny Volodymyr Selenský, protože nemůže opustit svou zemi kvůli ruské útočné válce. Rusko je prostřednictvím ministrů zahraničí Sergej Lavrov zastupovat.

Návštěva u Kissingera

kancléř Karla Nehammera se v pondělí večer v New Yorku setkal s bývalým ministrem zahraničí USA Henry Kissinger navštívil Devětadevadesátiletý muž je nadále žalován za své politické zkušenosti.

Putinovo „Prolomení tabu“

Pro kancléře je v současnosti také téměř jediné téma: ruská válka proti Ukrajině a její důsledky. Nehammer obviňuje Putina, že “porušil tabu” tím, že porušil ekonomické smlouvy na dodávky plynu z politických důvodů. “Tohle během studené války neudělal ani Sovětský svaz,” řekl Nehammer novinářům na okraj Valného shromáždění OSN. Putinovo Rusko ztratilo svou důvěryhodnost a zrušení sankcí EU proti Rusku, jak někteří volali, by to nezměnilo. Protože když toto tabu porušíte jednou, budete to dělat znovu a znovu.

Zatímco Nehammer v podstatě nadále podporuje průběh sankcí, je zastáncem opakovaného „přehodnocování“ jednotlivých sankcí, aby se zjistilo, zda nepoškozují vlastní zemi více, než způsobují. Z tohoto důvodu Rakousko nepřijalo cenový strop pro ruský plyn v EU.

Dodavatel ropy Kazachstán

Ruská válka proti Ukrajině je také v centru bilaterálních rozhovorů, které vedou rakouskí státní představitelé na okraji Valného shromáždění OSN. Federální prezident Alexander Van der Bellen se v úterý setkal s kazašským prezidentem Kassim-Jomart Tokajev a prezident Moldavské republiky, Maia Sandu.

Bývalá sovětská republika Kazachstán odmítla podpořit ruskou útočnou válku proti Ukrajině. Kazachstán je také alternativní dodavatelskou zemí energie. Po rozhovoru s Tokajevem Van der Bellen novinářům řekl: “Kazachstán je největším rakouským dodavatelem ropy, takže jsme dnes nejen diskutovali o způsobech řešení konfliktu ve válce na Ukrajině, ale také o tom, jak můžeme udržet bezpečnost dodávek.”

Rakousko udržuje dobré vztahy s Kazachstánem, zejména v hospodářském sektoru. “Prezident Tokajev a já jsme to během našeho rozhovoru zopakovali.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe