HomePoliticsLetní prázdniny skončily: opozice střílí do vlády před Národní radou

Letní prázdniny skončily: opozice střílí do vlády před Národní radou

Na začátku nového parlamentního roku pokračovala opozice v útocích na vládu. Místopředseda klubu SPÖ Jörg Leichtfried ve středu požadoval, aby se problém cen energií konečně začal řešit od kořene, místo aby se pracovalo jen s náplastmi. Šéfka Neos Beate Meinl-Reisinger se obrátila proti vládní politice napajedla. FPÖ chce zastavit zdanění CO2,

Nová sněmovní sezona skutečně začne ve středu plénem. Jsou to tato témata:

Důchod

SPÖ prosadí otázku důchodů v „aktuální hodině“. Protože z pohledu zástupců šéfů klubu Jörg Leichtfried učinit z ÖVP politiku proti rakouským seniorům. Navrhl nový způsob zvyšování důchodů, který již představil Svaz důchodců, a to podle roční inflace od ledna do prosince namísto srpna až července. Pro příští rok by to znamenalo zvýšení platů o 8,2 nebo 8,3 procenta. Návrh v tomto smyslu bude předložen na středeční schůzi.

energie

Leichtfriedova koalice byla po energetické stránce chválena, jak se zdá, pomalu dospívá, což bez státních zásahů nejde. Znovu se zasadil o to, aby EU nakupovala plyn pro všechny členské země společně a následně jej předávala členským zemím. Tento model měl platit dva roky, během nichž mělo dojít k reformě záslužného řádu.

FPÖ řeší i otázky důchodů a energetiky: bude požádáno o navýšení důchodů minimálně o deset procent, oznámil viceprezident klubu. Dagmar Belakowitsch na tiskové konferenci.

Prostřednictvím žádosti o stanovení termínu chtějí také zastavit daň z CO2 těsně předtím, než na začátku října vstoupí v platnost. To bylo “v tuto chvíli absurdní”, řekl mluvčí asistované tranzitní dopravy Christian Hafenecker. “To můžeš chtít, jen když chceš pro zemi něco špatného.”

pokuty

Liberálové chtějí také ukončit sankce proti Rusku kvůli válce na Ukrajině. Podle Belakoviče bude zítra o tom požádáno o uspořádání referenda. Konečně je také požadováno zachování zásady jednomyslnosti v EU.

azyl

V současné hodině Evropy, kterou FPÖ požaduje, chtějí usilovat o to, aby se země rozšířila na „pevnost Rakousko“, řekl Belakowitsch. Mimo jiné je potřeba hraniční plot na východě, přizpůsobení Ženevské úmluvy o uprchlících, zavedení trestného činu podvodu v azylu a nařízení, že o azyl lze žádat pouze na kontinentu původu. Přístup k občanství by měl být odepřen i osobám s azylovými právy: „Azyl je dočasná ochrana,“ řekl Belakovič.

inflace

Vláda místo pomoci proti inflaci vybaluje „guvernéra“ „ze strachu“ z voličů a konkurence, bouchl šéf Neos. Beate Meinl Reisinger na tiskové konferenci toto úterý. Znovu tvrdil, že by se měly snížit daně a nemzdové náklady práce. “Zvýšení cen bude mít na lidi vliv i nadále,” řekl Meinl-Reisinger.

“Stát nemůže opravit všechno”, ale může nabídnout “nárazník”. Neos zlobí především klimatický bonus, který se zvýšil na 500 eur. “Samozřejmě nás zajímá, proč existuje klimatický bonus pro členy Národní rady,” zdůraznil Meinl-Reisinger.

Také ekonomický a sociální mluvčí Gerald Loacker věří, že lidé „nechtějí být sponzorováni a laskavě jim poskytnuto 500 eur“, když je daňový tlak tak vysoký.

Neos věří, že kromě cílené pomoci nejchudším domácnostem by se měly snížit daně a nemzdové náklady na práci. To by také vytvořilo prostor pro slušné zvýšení mezd, vysvětlil Meinl-Reisinger.

Loacker opět trval na tom, že progrese chladného počasí by měla být od 1. ledna zcela a zpětně zrušena.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe