HomePoliticsKancléř Nehammer chce posoudit správnost sankcí vůči Rusku

Kancléř Nehammer chce posoudit správnost sankcí vůči Rusku

“Žádné plynové embargo s Rakouskem”

Zpět k Nehammerovi: Vysvětlil, že sankce byly přijaty, aby se zajistilo, že země, které se na jejich uvalení podílejí, jimi netrpí. “Proto nebylo plynové embargo například s Rakouskem.”

Nehammer však již identifikoval určité známky opotřebování u západního a tedy i rakouského obyvatelstva. “Nejprve vidíte, že lidé jsou frustrovaní, protože sankce již nemají takový účinek, v jaký jsme doufali, tedy zastavení války.” Je potřeba trpělivost. “Víme, že sankce budou mít vážné důsledky pro ruskou ekonomiku.”

“Neexistuje žádná další vhodná úprava”

Z jeho pohledu však v současné době podle Nehammera není žádné dodatečné zpřísňování vhodné. “Rozhodli jsme se pro mnoho sankcí. Nyní je důležité vidět účinek těchto sankcí, a pokud to nebude tak účinné, jak jsme doufali, myslím, že je chybou v tuto chvíli uvažovat o nových sankcích.”

Zároveň se také musíme snažit „stavat mosty“, aby „strany v konfliktu mohly znovu spolu mluvit“. Cílem musí být „nalézt způsob, jak dosáhnout příměří“. V tomto konkrétním případě by však Ukrajina i Ruská federace měly být ochotny mluvit. “V tuto chvíli to nelze předvídat, ale nemůžete se vzdát.”

“Mluv s agresorem a obětí”

V zásadě je Valné shromáždění OSN s nejvyššími představiteli mnoha zemí pro tento vývoj vhodným místem. “Nyní jsme na místě, kde můžeme vždy mluvit, jak s agresorem, tak s obětí. Z mého pohledu je to důležité pro nalezení způsobu, jak zastavit válku.”

S generálním tajemníkem OSN Antonio Guterres Před dubnovou návštěvou Moskvy se například úzce koordinoval s ruským vládcem Putinem. Úspěchy se nakonec dočkaly i zřízení „zelených koridorů“, které za tureckého zprostředkování umožňují vývoz obilí z ukrajinských přístavů na Černém moři. “Tehdy Guterres přivítal všechny aktivity, které jsme jako Rakousko zavedli, a řekl, že je důležité, aby se země zapojily a aby proběhly rozhovory.”

Debaty také o migraci

Spolu s Guterresem se ve středu stane federálním prezidentem Nehammer Alexander Van der Bellen a ministr zahraničních věcí Alexander Schallenberg (ÖVP) se sejdou k bilaterálnímu jednání. V případě Nehammera dochází také k výměně názorů s hlavami vlád Pákistánu (Shebaz Sharif), oni Irák (Mustafa al-Kadhimy) a se srbským prezidentem Aleksandar Vučič na pořadu dne

Hlavními tématy budou migrace a uprchlíci. Nehammer vysvětlil, že Pákistán má jako sousední země Afghánistánu zvláštní roli. V současnosti navíc probíhá migrační vlna, která souvisí například s „uvolněním vízového režimu Srbska“. “Máme 14 000 žádostí o azyl z Indie. Zde musíte mluvit se Srbskem, že tato vízová liberalizace bude opět stažena. Proto se setkám se srbským prezidentem a maďarským premiérem, abychom zde našli řešení, jak postupovat přesně touto cestou.” znovu uzavřít západní Balkán.“

“Investice v Africe”

V New Yorku bude se svým rwandským protějškem i ministr zahraničí Schallenberg. Vincent Biruta, Setkání Nehammer v rozhovoru s rakouskými novináři řekl: “Je užitečné a užitečné jednat zejména s Afrikou. Musíte bojovat proti příčinám útěku, to znamená, že musíte pomáhat lidem na zemi. Neměli by ani odcházet. A především by neměli podnikat nebezpečnou cestu přes Středozemní moře, kde se tolik lidí topí.“

Proto je zapotřebí „investice v Africe“, požadoval Nehammer. “Proto se koná summit mezi Evropskou unií a Africkou unií. Myslím si, že je to důležité a správné.”

Dalším problémem, který by neměl být opomíjen tváří v tvář potenciální koncentraci konfliktu v New Yorku, je změna klimatu. Opatření by měla být přijata ještě rychleji, “abychom byli méně závislí na fosilní energii”, uvedl šéf vlády. “Není to snadné. Musíte spolupracovat. Vyžaduje to spoustu vládních investic.” Lidé by měli být na této „obtížné cestě“ doprovázeni. Nehammer: “Jsme k dispozici.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe