HomeLifestyleHumor pomáhá lépe se vyrovnat s koronastresem

Humor pomáhá lépe se vyrovnat s koronastresem

Můžete tomu říkat emocionální imunizace a sociální sítě vám s tím také mohou pomoci. Zdá se, že vtipné memy mají za následek lepší zvládání stresu spojeného s koronavirovou pandemií. To naznačuje americká studie o vlivu těchto vtipných titulků, která byla zveřejněna v časopise Psychology of Popular Media.

Jessica Myricková z Penn State University, hlavní autorka studie, chtěla prozkoumat, jak lidé používali sociální média během probíhající pandemie. On a jeho tým v prosinci loňského roku provedli online průzkum 748 lidí, aby zjistili, zda vidění různých memů ovlivňuje emoce, strach, zpracování informací a zvládání koronavirové krize.

Populární memy shromážděné

Za tímto účelem výzkumníci shromáždili stovky populárních memů na příslušných platformách a rozdělili je do různých kategorií, například ať už se titulek týká Covid-19 nebo ne.

Subjektům pak byly náhodně přiřazeny různé memy nebo jako kontrola různé typy textu bez obrázků. Vědci sledovali, jak roztomilá a zábavná byla účastníkům studie média, která sledovala, jaké emoce uváděli a jak se cítili připraveni vypořádat se s pandemií.

Titulek: Covid-19

Zjistili, že lidé, kteří si prohlíželi memy, vykazovali vyšší úroveň humoru a pozitivnějších emocí než ostatní, což nepřímo souviselo se sníženým stresem souvisejícím s pandemií. Subjekty, které si prohlížely memy s titulky souvisejícími s Covid-19, se ještě pravděpodobněji cítily méně stresované pandemií než subjekty, které si prohlížely memy s titulky souvisejícími s jinými tématy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe