HomePoliticsDopravní policisté požadují více peněz na MHD a balíčky proti rychlíkům

Dopravní policisté požadují více peněz na MHD a balíčky proti rychlíkům

Představitelé dopravy ze spolkových zemí se toto úterý sešli na konferenci ve Villachu. Požadavky na vyšší dotace na veřejnou dopravu a různé právní úpravy, jako je dodatečný zrychlovací balíček, míří k federální vládě, uvedli dva zástupci ÖVP v korutanské zemské vládě. Martin Gruberstavba silnic, tj Sebastian Schuschnigg, tranzit, pak s. Nebylo přijato žádné rozhodnutí proti zastavení výstavby a plánování v Asfinagu.

Zástupci státu požadují balíček podpory veřejné dopravy od federální vlády, která se potýká s masivními tlaky na náklady, které by neměly skončit výrazně vyššími cenami letenek. Kromě toho chybí řidiči autobusů: v Salcburku asi 100, v Korutanech nejméně 80. Práce by měla být na seznamu nedostatkových povolání.

Výnos z daně z CO2 – pokud přijde – by měl jít do místní veřejné dopravy a federální vláda by měla mít více prostředků na její expanzi. Také by měly platit jednotné předpisy pro vození kol s sebou.

Vozidlo při opakování zabaveno

Spolkové země také volají po zavedení druhého balíčku pro překročení rychlosti, uvedla zde standardně ministryně Leonore Gewessler (Zelení). To by mělo umožnit zabavení vozidel v případě opakování přestupku. Kromě toho by měl být „nakonec zaveden“ správní trestní rejstřík v celém Rakousku, jak řekl Schuschnig. V současné době se tresty pro recidivisty nezvyšují, pokud k nim dojde v různých spolkových zemích – údaje se nesdílejí.

Ten ministr Leonore Gewesslerová (Zelení) kvůli zahraniční cestě v krátké době odvolali svou účast na konferenci ve Villachu a do Villachu nedorazil ani jejich generální tajemník, kritizoval oba politiky ÖVP, tedy stavební a plánovací zastávku v Asfinagu. Rozhodnutí v této záležitosti selhalo kvůli zástupcům zeleného státu, uvedli oba.

V Korutanech je ovlivněna Friesacher Straße (B317). Gruber opět oznámil stížnost k Ústavnímu soudu. Ministerstvo odstávku nezdůvodnilo zvýšenou bezpečností nebo Gruber opakovaně popřel příslušné dokumenty. Soudci Nejvyššího soudu nyní musí rozhodnout, že existuje zákonná povinnost projekt naplánovat a provést. Žaloba se připravuje a bude podle Grubera podána na podzim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe