HomePoliticsDnes začíná sedm referend kurýr.at

Dnes začíná sedm referend kurýr.at

Následujících sedm referend lze podepsat na týden od dnešního pondělí:

• Zrušit opatření Covid
• Černé hlasy
• Oprava opatření v souvislosti s Covid-19
• Právo na bydlení
• Referendum za práva dětí
• Odstraňte poplatek za GIS
• Pro neomezené platby v hotovosti

Požadavek „Zrušte opatření Covid 19“ zahájil Robert Marschall, který s názvem „Reparace za opatření týkající se Covid 19“ od skeptického gynekologa Christiana Fialy. Iniciativa „Black Voices“, kterou zahájila Noomi Anyanwu, se zasazuje o zlepšení situace barevných lidí.

Iniciativa „Právo na bydlení“ požaduje státní podporu financování bydlení. Požadavek „Zrušit poplatek za GIS“ chce ukončit poplatek za vysílání, takže „poplatek výhradně určený k financování Ö1“ je označován za „legitimní“.

V sekci „Práva dětíreferendumMimo jiné požadují, aby celá Úmluva OSN o právech dítěte měla ústavní charakter, kromě toho dovoz výrobků, které zahrnují dětskou práci ve výrobním procesu nebo v dodavatelském řetězci, a zavedená státní záruka údržby.

O hotovost se starají iniciátoři aplikace „Pro neomezené platby v hotovosti“. Podle znění referenda musí být bankovky a mince „plně chráněny jako platební prostředek a forma bohatství, bez horních limitů“, což vyžaduje zakotvení hotovosti v ústavě.

Jeden na tisíc obyvatel

Všechna tato referenda obdržela více než 8 401 prohlášení o podpoře požadovaných v úvodní fázi. Toto číslo odpovídá jedné promile populace zaznamenané při posledním sčítání lidu. Podpora, která již byla poskytnuta, se počítá také jako podpisy pod vlastní petici za referendum, tedy je zohledněna; proto již není možný opakovaný podpis.

Petice je možné podepisovat od 19. do 26. září buď online s podpisem mobilního telefonu nebo s občankou (prošlou platností) nebo na ohlašovně v každé obci.

Referendum může podpořit celkem asi 6,4 milionu Rakušanů. K tomu musíte být oprávněni volit do Národní rady v poslední den registračního období (26. září) (rakouské občanství, alespoň 16 let) a být zapsáni v seznamu voličů rakouské obce k referenčnímu datu. referenda (16. srpna 2022).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe