HomePoliticsChristian Stocker se stane novým generálním tajemníkem ÖVP

Christian Stocker se stane novým generálním tajemníkem ÖVP

Zdá se, že ÖVP se dohodla na nástupci své nedávno rezignované generální tajemnice Laury Sachslehnerové. Jako koruna Jak bylo ve čtvrtek večer oznámeno online, ve federální straně se pravděpodobně ujme člen Národní rady Christian Stocker (62). Rozhodnutí bude podle deníku oznámeno v pátek. Ze strany nebylo žádné potvrzení žádosti APA a žádná další připomínka.

Předseda federální strany ÖVP Karl Nehammer se Stockerem najal generálního tajemníka, jehož politické kořeny lze hledat v místní politice. Od městské rady po radnici a poté až po místostarostu, to byl politický vůdce ve Wiener Neustadt. V roce 2015 se mu spolu s předsedou dolnorakouského klubu ÖVP Klausem Schneebergerem podařilo proměnit rudou baštu na jihu Dolního Rakouska a s „barevnou koalicí“, která ještě obsahovala FPÖ a dva seznamy občanů a která měla tzv. tehdejší podporu Zelených. Od té doby ÖVP řídí se starostou Schneebergerem a náměstkem Stockerem v čele. V roce 2019 přišel do Národní rady, kde nahradil starostu Bad Erlachu Hanse Rädlera, kde se o něm dozvědělo nejvyšší vedení. Nakonec byl právník začleněn do poslaneckého klubu ÖVP ve výboru U a převzal roli bezpečnostního mluvčího v Parlamentu. A v poslední době je také stále častěji vysílán jako zástupce ÖVP do různých televizních pořadů.

Wiener Neustädter je jedním z blízkých důvěrníků kancléře Nehammera a má velmi dobrý vztah s prezidentem klubu Augustem Wögingerem. A pochází ze silné ÖVP Dolního Rakouska, kde nikdy nezastával státní funkci. Ve skutečnosti se od Stockera očekávalo, že Lauru Sachslehnerovou zdědí až příští rok. Kvůli jeho náhlému odchodu z generálního sekretariátu se ale muselo rozhodnout už nyní. A už nechtěli experiment, ale dlouholetého funkcionáře, který ve straně zakotvil. Rozhodnutí bude oficiálně oznámeno zítra, v pátek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe